• Kontakt: (0)4 222 5697 | 069 40 999 12
  • Email: info@aftirana.org
  • Rruga e Barrikadave 122 Tirana, Albania

Ciné-club francophone "L'homme qu'on aimait trop"

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ciné-club francophone “L’homme qu’on aimait trop”

February 9, 2017 @ 5:30 pm - 7:30 pm

KINOKLUBI I ALEANCËS FRANCEZE TË TIRANËS

“Në emër të sime bije” nga André Téchiné
E enjte 9 shkurt 2017 ora 17:30 në Kinema Imperial-Agimi

Traileri i filmit

Një dramë e realizuar nga André Téchiné, 2014, 1:56min, në frëngjisht me titra në shqip. Shfaqja e filmit realizohet nga Aleanca Franceze e Tiranës dhe Instituti Francez. Hyrja e lirë.

CINE-CLUB DE L’ALLIANCE FRANÇAISE DE TIRANA

“L’homme qu’on aimait trop” réalisé par André Téchiné
Jeudi 9 février 2017 à 17h30 au Cinéma Imperial-Agimi

Une drame réalisée de André Téchiné en 2014, 1:56mn, en français sous-titré en albanais. Présenté par l’Alliance Française de Tirana et l’institut Français. Entrée libre.

 

l-homme-qu-on-aimait-trop1

Details

Date:
February 9, 2017
Time:
5:30 pm - 7:30 pm

Organizer

Aleanca Franceze e Tiranes

Venue

Kinema Agimi – Imperial
Tirana, Albania + Google Map